More Website Templates @ TemplateMonster.com - February 10, 2014!

DELICJE ZNAD GARDY

                 Jezioro Garda jest najpiękniejszym i największym jeziorem we Włoszech, położo-nym w malowniczych i pełnych słońca górach. Woda w Jeziorze Garda należy do najczyst-szych spośród wszystkich włoskich jezior, a jej kolor przypomina wodę Adriatyku. Wokół jeziora położonych jest kilkanaście typowo włoskich, romantycznych miasteczek z wąski-mi uliczkami, tarasami widokowymi na góry i jezioro i prawdziwie włoskimi restauracja-mi. Jezioro Garda swoja popularność zawdzięcza nie tylko malowniczym widokom i czy-stej wodzie, ale też klimatowi, który sprzyja wakacyjnej turystyce. Mimo bliskości gór miesiące wakacyjne są upalne, a woda w jeziorze zachęca do kąpieli. Turyści zachwyceni są także lokalnymi mieszkańcami, którzy są bardzo gościnni i życzliwi.

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień - wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień - Przyjazd do Werony. Zwiedzanie rozpoczniemy od Piazza Bra, gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I w. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere. Odwiedzimy również dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie (4 noclegi) - obiadokolacja  -nocleg.

 3 dzień - śniadanie - przejazd do Sirmione – jednego z najciekawszych miejsc nad Jeziorem Garda leżącego na półwyspie wcinającym się od południa w jezioro, którego najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII-wieczny zamek oraz słynne Grotte di Catullo - pozostałości rzymskich willi pochodzących z I w p.n.e. Przejazd do Malcesine. Największą atrakcją miasteczka jest Castello Scaligero z XIII w. Wycieczka statkiem po Jeziorze Garda z przystankiem w Limone sul Garda słynącej przed wieloma laty z produkcji cytryn i limonek, a dziś z produkcji oliwy z miejscowych oliwek.  Następnie przejazd do miasteczka Bardolino - spacer główną aleją. Wieczorem przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg.

 4 dzień - śniadanie - Przejazd do miasta Como, największego miasta nad jeziorem o tej samej nazwie. Spacer do zabytkowej katedry i czas wolny na południowe espresso. Następnie przejazd do miasta Bergamo  - spacer uliczkami miasta - czas wolny. Późnym popołudniem przejazd do hotelu - obiadokolacja -nocleg.

 5 dzień - śniadanie - przejazd do Malcesine- wjazd kolejką linową na Monte Baldo, górę, która posiada wiele wierzchołków, z których najwyższy - Valdritta wznosi się na 2.218 m n.p.m.  Następnie przejazd do Spiazzi, gdzie na miejscu dawnej pustelni z X wieku znajduje się sanktuarium Madonna della Corona. Sanktuarium niejako „przyklejone” jest do góry Baldo tworzy niesamowite wrażenie wizualne. Późnym popołudniem przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg.

 6 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - przejazd do Trydentu - spacerowe zwiedzanie miasta. Popołudniem przejazd tranzytowy do Polski.

 7 dzień - przyjazd do kraju - zakończenie imprezy.


cena 1400 zł/osoby

 

Termin:

terminy do ustalenia

 

Świadczenia zawarte w cenie

- Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barek, WC, video,
- Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
- Wyżywienie: 3 śniadania (wzmocnione nie kontynentalne),
 ..3 obiadokolacje,
- Realizacja programu,
- Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków)

Dodatkowo:

 przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
 oraz zestawy audio - 70 euro
płatne w trakcie imprezy u pilota.

g
p