More Website Templates @ TemplateMonster.com - February 10, 2014!

MISTYCZNA UMBRIA

                 Umbria leży w samym sercu Włoch, na zachodzie graniczy z regionem Toskania, na wschodzie z Marche, na południu z Lacjum. W centrum leży Perugia. Umbria to przepiękny region – jeziora, liczne połacie lasów, bogactwo fauny i flory. Stąd się wywodzi jego kulinarny charakter. Region nazywany jest świętym, ze względu na to, że w umbryjskim miasteczku Asyż święty Franciszek doznał objawienia i założył zakon franciszkański. Dlatego w wyjątkowy sposób obchodzi się tu wszystkie święta. Raz do roku w Asyżu odbywa się wielki festyn – wtedy mieszkańcy i turyści mają okazję spotkać się ze średniowieczną przeszłością i skosztować regionalnych przysmaków, które są wystawione na licznych straganach.
PROGRAM IMPREZY:

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach popołudniowo wieczornych. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 dzień - przyjazd do Asyżu w godzinach Popołudniowych. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie na 3 noclegi - obiadokolacja - wieczorny spacer po mieście - nocleg.
3 dzień - Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Asyżu z przewodnikiem pod wspólnym hasłem „szlak św. Franciszka”. Zwiedzamy bazylikę Santa Maria degli Angeli z porcjunkulą – małym, pierwszym kościółkiem świętego. Następnie wjazd do miasta górnego i zwiedzanie bazyliki św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy, kościół św. Klary, katedra św. Rufina. W drugiej części dnia przejazd do pobliskiego miasteczka Gubbio - spacerowe zwiedzanie miasta. Wieczorem powrrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień - śniadanie - wyjazd do Orvieto -spacerowe zwiedzanie miasteczka, możliwość zakupu i degustacji umbryjskich win. W drugiej części dnia przejazd do miasteczka Todi. Wieczorem powrót do hotelu - obiadokolacja - nocleg.
5 dzień - śniadanie - wykwaterowanie -  wyjazd do Perugi - stolicy Umbrii a następnie nad jezioro trazymeńskie. W drugiej części dnia przejazd do miasteczka Cortona - spacerowe zwiedzanie miasta. Wieczorem przejazd do hotelu - zakwaterowanie - obiadokolacja - nocleg.
6 dzień - wykwaterowanie - śniadanie i przejazd tranzytowy do Polski.
8 dzień - przyjazd do kraju w godzinach południowych

cena 1600 zł/osoby

 

 

Świadczenia zawarte w cenie

- Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barek, WC, video,
- Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
- Wyżywienie: 4 śniadania (wzmocnione nie kontynentalne),
 ..4 obiadokolacjie,
- Realizacja programu,
- Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków)

Dodatkowo:

 przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
 oraz zestawy audio - 45 euro
płatne w trakcie imprezy u pilota.

u