More Website Templates @ TemplateMonster.com - February 10, 2014!

MISTYCZNA UMBRIA I TOSKANIA

                 Umbria leży w samym sercu Włoch, na zachodzie graniczy z regionem Toskania, na wschodzie z Marche, na południu z Lacjum. W centrum leży Perugia. Umbria to przepiękny region – jeziora, liczne połacie lasów, bogactwo fauny i flory. Stąd się wywodzi jego kulinarny charakter. Region nazywany jest świętym, ze względu na to, że w umbryjskim miasteczku Asyż święty Franciszek doznał objawienia i założył zakon franciszkański. Dlatego w wyjątkowy sposób obchodzi się tu wszystkie święta. Raz do roku w Asyżu odbywa się wielki festyn – wtedy mieszkańcy i turyści mają okazję spotkać się ze średniowieczną przeszłością i skosztować regionalnych przysmaków, które są wystawione na licznych straganach.

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach popołudniowo wieczornych. Przejazd tranzytem przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 dzień - przyjazd do Werony miasta Romea  i Julii - spacerowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem.  W godzinach popołudniowych. przejazd do hotelu - zakwaterowanie na 1 nocleg - obiadokolacja - nocleg.
3 dzień - Śniadanie. - wykwaterowanie - wyjazd do Asyżu -  zwiedzanie miasta  -  zwiedzamy bazylikę Santa Maria degli Angeli z porcjunkulą – małym, pierwszym kościółkiem świętego. W Następnie spacerowe zwiedzanie miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w samym sercu Asyżu (2 noclegi),  obiadokolacja, nocleg.
4 dzień - śniadanie - dalsza część zwiedzania Asyżu z przewodnikiem lokalnym. W drugiej części dnia przejazd do miasteczka Gubbio - możliwa degustacja lokalnych potraw. Wieczorem powrót do hotelu - obiadokolacja - nocleg.
5 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - wyjazd do Orvieto miasteczka znajdującym się na tufowym wzgórzu - spacerowe zwiedzanie miasta.  Następnie przejazd do Montepulciano - toskańskiego miasteczka położonego w urokliwej dolinie Val D`Orcia. Wieczorem przejazd do hotelu - obiadokolacja - nocleg.
6 dzień - wykwaterowanie - śniadanie i przejazd do toskańskiego miasteczka Cortona. Późnym popołudniem przejazd tranzytowy do Polski.
7 dzień - przyjazd do kraju w godzinach południowych

cena 1900 zł/osoby

 

 

Świadczenia zawarte w cenie

- Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barek, WC, DVD,
- Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
- Wyżywienie: 4 śniadania,
 ..4 obiadokolacjie,
- Realizacja programu,
- Opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków), OC.

Dodatkowa płatność:

 przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
 oraz zestawy audio - 50 euro
płatne w trakcie imprezy u pilota.

u