n 

More Website Templates @ TemplateMonster.com - February 10, 2014!

MAGIA SYCYLII

                 Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego, liczy 25,4 tys. km2 . Oddzielona jest od lądu wąską Cieśniną Mesyńską. Po upadku cesarstwa zachodnio rzymskiego (476) Sycylia znalazła się pod rządami Odoakara, później Ostrogotów, od 535 w posiadaniu Bizancjum. Zaś od X wieku pod panowaniem Arabów (właśnie w tym okresie roz-kwitła gospodarczo, handlowo i kulturalnie - wpływy tej kultury przetrwały do dziś. W drugiej połowie XI wieku pod-bita przez Normanów południowowłoskich, którzy utworzyli tu Królestwo Sycylii (siedzibą władcy była Caserta, ma-lownicza miejscowość położona w pobliżu Neapolu. W 1861 roku Sycylia została włączona do Włoch....

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień - wyjazd z kraju w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię do Włoch.
 2 dzień - przyjazd do Bolonii - zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejskim. Czas wolny na espresso. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie (1 nocleg) - obiadokolacja  -nocleg.

 3 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - przejazd do toskańskiego miasteczka Cortona a następnie do miasta Orvieto - zwiedzanie spacerowe - czas wolny na popołudniowe espresso i ewentualną degustację lokalnych potraw. Wieczorem przejazd do hotelu - zakwaterowanie
(1 nocleg)- obiadokolacja  -nocleg.

 4 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - przejazd do opactwa na Monte Cassino a następnie złożenie kwiatów na cmentarzu II Korpusu Wojska Polskiego. Następnie przejazd tranzytowy do Villa san Giovanni i transfer przez Cieśninę Messyńską na Sycylię - przejazd do hotelu - zakwaterowanie (5 noclegów) - obiadokolacja - nocleg.

 5 dzień - śniadanie -  całodzienne plażowanie - odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja - nocleg.

 6 dzień - śniadanie - całodzienne zwiedzanie Wysp Liparyjskich. Wieczorem obiadokolacja - nocleg.

 7 dzień - śniadanie - Przejazd do miasta Modica - zostało zbudowane nie na szczycie wzgórza, a w wąwozie powodując, że jest ono warte uwagi. Stare miasto to cała osobna dzielnica, oddalona nieco od współczesnej Modiki, co sprawia, że jest to miejsce dużo przyjaźniejsze dla turystów, ale i jej mieszkańców, którzy chętnie ciągną tu, aby spędzić wieczór z przyjaciółmi. Następnie przejazd do Syrakuz - miasto założone w VIII w p.n.e. odgrywało potężną rolę w rywalizacji z Atenami czy Kartaginą. I to zarówno pod względem politycznym jak i militarnym. To tutaj urodził się, żył i zginął Archimedes. W Syrakuzach przebywali także m.in. Platon, Ajschylos czy Epicharm. Zawitali tutaj ewangelista Łukasz czy apostoł Paweł, o czym zresztą wspomina Nowy Testament.  Wieczorem powrót do hotelu - obiadokolacja - nocleg.

8 dzień - śniadanie - wjazd na Etnę (fakultatywnie ok.. 70 euro) a następnie zwiedzanie miasta Taormina. Wieczorem powrót do hotelu - obiadokolacja - nocleg.

 9 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - przejazd do Messyny - zwiedzanie centrum miasta a następnie przeprawa promowa do Villa san Giovanni i kontynuacja przejazdu transferowego do hotelu w okolicach Neapolu. Zakwaterowanie (1 nocleg) - obiadokolacja -nocleg.

 10 dzień - śniadanie - wykwaterowanie - zwiedzanie Neapolunastępnie Regio di Caserta. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie (1 nocleg) - obiadokolacja - nocleg.

 11 dzień - śniadanie - wykwaterowanie Późno popołudniowy przejazd transferowy do kraju.

 12 dzień - przyjazd do Polski - zakończenie imprezy.

 

 

BOLONIA - CORTONA - ORVIETO - MONTE CASSINO - SYCYLIA - NEAPOL- REGIO DI CASERTA

cena od 2400 zł/osoby

 

 Terminy:

terminy dla grup do ustalenia

Świadczenia zawarte w cenie

- Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację,
   barek, WC, DVD,
- Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach***/**** w pokojach 2-, 3-os.
  z łazienkami, w tym:
- Wyżywienie: 9 śniadań (wzmocnione nie kontynentalne),
 ..9 obiadokolacji,
- Opieka licencjonowanego pilota wycieczek/ rezydenta
- Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Nast. Nieszczęśliwych
   Wypadków), bagaż

Dodatkowo:

 przewodnicy lokalni, taxy klimatyczne w hotelach, wejściówki
 oraz zestawy audio - 80 euro
płatne w trakcie imprezy u pilota.

s

s